Pierwszy wpis. Radiowęzeł, technika 100V – dlaczego blog o tym właśnie?

Witam wszystkich zainteresowanych tematyką tego bloga. Niezainteresowanych też witam i zachęcam do zaglądania tutaj – a nuż okaże się, że wasze niezainteresowanie było całkiem przypadkowe :).

Zdecydowałem się na założenie tego bloga, bo zauważyłem, że pośród dziesiątek stron związanych z nagłaśnianiem nie ma niemal niczego, co dotyczyłoby techniki 100V, czyli instalacji radiowęzłowych albo inaczej systemów Public Address (PA). Owszem, można tu i tam, na jakimś forum, pośród dziesiątek wątków dotyczących nagłośnienia domowego albo estradowego, znaleźć jakiś jeden o radiowęźle, tylko, że zwykle dotyczy on jakiegoś konkretnego systemu (jest więc mało uniwersalny) i na dodatek trudno na niego natrafić. Niewiele jest miejsc w Internecie, gdzie nagłośnienie w technice 100V traktowane byłoby, jako odrębna i ważna dla instalatorów dziedzina (wyjątek tutaj). To po części wytłumaczalne tym, że jednak estrada i domowe stereo albo Dolby coś tam, to rzeczy potrzebne wielu z nas na co dzień,  a radiowęzeł, to gdzieś w sklepie, czy w szkole – raz się zbuduje i gra. Jednak wiem, że inwestorzy i instalatorzy maja z tymi systemami kłopoty, czasem rezygnują z nich, bo nie bardzo wiedzą, jak się zabrać do ich realizacji. Stąd pomysł na tego bloga. Niech posłuży, jako poradnik dla wszystkich, którym przyjdzie zbudować jakiś system nagłośnieniowy w sklepie, szkole, hotelu, restauracji, kościele, stacji benzynowej, domu jednorodzinnym, ogrodzie i wielu innych miejscach, w których systemy PA znajdują zastosowanie umilając, bądź ułatwiając życie ludziom w nich przebywających. Temat jest szeroki – będzie o czym pisać miesiącami.

Na ten moment mam wiele pomysłów związanych z tym, jak blog powinien wyglądać i co powinien zawierać. Systematycznie będę je wdrażał publikując kolejne wpisy. Jeśli ktoś z Was ma pomysł na wpis, albo ma pytanie, które, jego zdaniem, dotyczy nie tylko jego przypadku – niech pisze na mojego maila – zrobimy z tego kolejny wpis. Ale nawet, jeśli Twój problem będzie Twoim zdaniem raczej nietypowy, pisz lub pytaj w komentarzach – odpowiem tak czy owak.

W ogóle zawsze będę chętnie korygował bloga pod kątem Waszych sugestii. Jest tak, że ja w nagłośnieniach pracuję od iluś tam nastu lat i wiele rzeczy może wydawać mi się oczywistymi, choć dla Was takimi nie są. Interaktywność ma być jedną z głównych cech mojego bloga. CZEKAM NA WASZE SUGESTIE!

Dobra, na dziś starczy. Przede mną długa droga, a ja zrobiłem ledwie pierwszy krok. Sam jestem ciekaw, gdzie nas to zaprowadzi.

Pozdrawiam wszystkich.

JD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: